Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Брой 69, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Треньорът на ЦСКА не се притеснява от „орлите“

Треньорът на ЦСКА не се притеснява от „орлите“

Треньорът на ЦСКА не се притеснява от „орлите“

Лудогорец разполага с добри футболисти, но аз познавам техните слабости, обяви Бруно Акрапович

Треньорът на ЦСКА Бруно Акрапович заяви, че няма никакви притес­нение срешу Лудогорец, в спора на двата отбора за пър­вото място в шам­пионата. Нас­тав­никът обясни, че срещу любители на шах­мата, като треньора на тима от Раз­г­рад Вал­дас Дам­б­раус­кас, е трудно да се нап­рави печеливша так­тика, но изрази надежда, че ще излезе победител . Бос­ненецът раз­кри, че добре поз­нава слабос­тите на съпер­ника.

“Плейофите са далеч и изобщо не мисля за тях. Кон­цен­т­риран съм за мача в събота. С две победи можеш да станеш първи. Няма смисъл да правим сметки. Трябва да сме кон­цен­т­рирани, всичко друго пречи. Лудогорец не ме притес­нява. Можем да реагираме на всичко, което имат те. Раз­полагат с индивидуални качес­тва, но имат и слабости, за които знаем. Пър­вата ми цел е неут­рализиране на тех­ните качес­тва“, заяви Акрапович.

Може да има успех, ако ги пресираме високо, но може и да са си взели поука от пос­лед­ния мач. Знаем, че нашият стил на игра е неудобен за против­ника. Физически сме под­гот­вени. Могат да се намерят много слаби точки в против­ника, но той може и да се оправи. С Локомотив (Плов­див) винаги се пред­с­тавях добре в Раз­г­рад. Това се дъл­жеше вероятно на агресив­ния стил, който не е удобен за Лудогорец. Ще се опитаме да го нап­равим пак“, анализира треньорът на ЦСКА.

“Дам­б­раус­кас го поз­навам от Хър­ватия. Той свърши добра работа там. Тук нещата са по друг начин, раз­полага с по-качествени играчи. Изис­к­ванията са по-големи. Той обича да играе шах, както и аз. Трудно е срещу такива хора да нап­равиш так­тика. Но се надявам да стане хубав мач, който да зарадва бъл­гар­с­ките фенове. Дано този път победителят да съм аз. Прог­нози трудно се дават. Ще изчакаме мача и ще видим“, сподели още Акрапович.

“Винаги съм доволен, когато резул­татът идва след хубава игра. Дали е равен­с­тво, дали победа. За мен няма голямо значение като треньор. Раз­бира се, искаме да бием и да се качим на върха. Ние трябва да сме отбор, който да е умен до края на пър­вен­с­т­вото“, добави нас­тав­никът на ЦСКА.

“Победата над Черно море беше много важна, защото знаехме резул­тата на Лудогорец. Здрав и труден мач, а за нас важни бяха трите точки. Ние сме най-големият клуб в Бъл­гария, така трябва да се презен­тираме“, допълни бос­ненецът.

“Казах някои неща на играчи като професионалист. Нищо не се е променило. Казах им да си гледат своята работа. Не е наша работа да се занимаваме с нещата извън терена. Петър Занев е капитан, който трябва да успокои отбора. Нямаме дис­цип­линарни проб­леми. Играчите правят нещата както трябва“, добави Акрапович. — Тук се говори само за нап­режение и притес­нение. Никой не казва, че трябва да се рад­ваме на такъв голям мач. Трябва да се успокоят нещата. Дано да не се говори за съдиите след срещата“.

Ръковод­с­т­вото на ЦСКА ще плати 500 хиляди евро за новия защит­ник Мено Кох, който бе прив­лечен от бел­гийс­кия елитен Юпен, съоб­щават мес­тни издания. Кох бе набелязан за тран­с­фер още през лятото на миналата година, но тогава клубът му отказа да го продаде. През декем­ври двете страни възоб­новиха преговорите и сега те бяха финализирани от изпъл­нител­ния дирек­тор на ЦСКА Пламен Мар­ков . Новото попъл­нение премина успешно медицин­ски прег­леди и се включи в следобед­ното занимание на тима.

България

Икономика

Loading...

Култура

Свят

Франция отваря архивите на Франсоа Митеран за Руанда

Фран­ция ще отвори архивите за Руанда на бив­шия френ­ски президент Фран­соа Митеран, като част от усилието да се раз­бере по-добре ролята й в аф…

Прочети още:

Loading...

Земеделие

Нов модел на ОСП дава свобода в програмиране на мерките

Нов модел на ОСП дава свобода в програмиране на мерките

Националните приоритети и специфики да са водещи при изготвяне на Стратегическите планове

Как върви изгот­вянето на Стратегичес­ките планове за…

Прочети още:

Loading...