НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Съб27022021

Брой 40, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Андрей Гълъбинов се завърна с гол и асистенция в Италия

Андрей Гълъбинов се завърна с гол и асистенция в Италия

Тимът на българския нападател елиминира гранда Рома за Купата

Бъл­гар­с­кият нападател на Специя Анд­рей Гълъбинов се завърна по най-добрия начин след кон­тузия в двубоя на тима си като гост на Рома от 1/8-финалите за Купата на Италия, спечелен с 4:2 след продъл­жения (2:2 в редов­ното време). Гълъбинов не беше играл от октом­ври миналата година (с изк­лючение на няколко минути преди дни срещу Торино) и се отчете с гол и асис­тен­ция срещу именития съпер­ник за 68 минути, които бе на терена.

Още 6-ата минута реферът отсъди дузпа за гос­тите от Специя за нарушение на Браян Крис­танте , а Анд­рей Гълъбинов бе точен за 1:0. В 15-ата минута бъл­гаринът бе в основата и на второто попадение на гос­тите, когато продължи топ­ката към Рикардо Сапонара и той от чиста позиция отбеляза за 2:0.

Въп­реки шокиращото начало Рома намали резул­тата с гол от дузпа на Пелег­рини в 43-ата минута (2:1), а чет­върт час преди края Мхитарян изравни (2:2) и вкара мача в продъл­жения.

Още в пър­вите им минути Рома остана с двама души по-малко заради втори жълт кар­тон на Джан­лука Ман­чини и дирек­тен чер­вен на вратаря Пау Лопес, а в началото на второто продъл­жение тимът на Гълъбинов поведе с попадение на Даниеле Верде (107′) за 3:2. До края на Рома не нап­рави нищо особено, за да се добере поне до равен­с­тво и даже допусна чет­върти гол в 119-ата минута (4:2), дело на Сапонара.

“Въл­ците“ отпадат от тур­нира, докато Специя ще срещне Наполи на 1/4-финалите.

По-късно стана ясно, че Рома ще бъде наказан със служебна загуба заради голям гаф на треньора Пауло Фон­сека. Пор­тугалецът извърши шест смени при раз­решените пет срещу Специя. Любопит­ното е, че това се случва за втори път на “въл­ците” от началото на сезона. След като завър­шиха наравно с 0:0 в пър­вия кръг от Серия „А“ с Верона, се оказа, че Амаду Диавара, който бе на терена през всич­ките 90 минути, е бил кар­тотекиран само в младеж­кия отбор.

Пауло Фон­сека заяви, че неговите играчи са нап­равили дос­татъчно, за да продъл­жат нап­ред, а случилото се ще бъде под­ложено на вът­решна дис­кусия. “Има проб­лем и трябва да го обсъдим вът­решно, защо се стига до тук. Започ­нахме трудно срещата с дузпа. След това съз­дадохме и пропус­нахме дос­татъчно шан­сове, но когато останахме с двама по-малко, отново стана трудно. Не мога да се оплача от поведението на фут­болис­тите”, заяви Фон­сека след срещата.