Вт09032021

Брой 47, Година XXXII

Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Септември крачи към спасението

Септември крачи към спасението

Дунав загуби от гос­туващия Сеп­тем­ври (София) с 0:1 в пър­вия мач помежду им от плейофа, който ще определи един от учас­т­ниците в баража с третия от Втора лига за място в елита. В началото пропуски нап­равиха Георги Дин­ков от домакините и Борис Гал­чев от гос­тите, след което пос­лед­ваха скучни минути до края на пър­вата част.

В 65-ата минута Крис­тофър Ман­гиангу преодоля вратаря на Дунав Благой Макен­джиев с точен удар по диагонала и гос­тите поведоха. До края на мача Сеп­тем­ври запази аванса си и нап­рави важна крачка към оставане в елита. Реван­шът е на 22 май в София.