Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет06082020

Брой 148, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.66241 BGN1 GBP = 2.16509 BGN1 CHF = 1.81752 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Пенчо Милков, Русе: Ново поколение ще поеме отговорността

Пенчо Милков, Русе: Ново поколение ще поеме отговорността

Пенчо Милков, Русе: Ново поколение ще поеме отговорността

”Днес пред вас ме изп­равя сил­ното ми желание за промяна. Не просто да говоря за нея, а реално да учас­т­вам в този процес. Изп­равя ме и убедеността, че  е дошло време нашето поколение да поеме отговор­ност за случ­ващото се в страната ни.” С тези думи кан­дидатът за кмет на Русе Пенчо Мил­ков, издиг­нат от мес­тна коалиция “БСП за Бъл­гария” се обърна към жителите на село Чер­вена вода. На срещата присъс­т­ваха евродепутатът от БСП/ПЕС Елена Йон­чева, зам.-председателят на ПГ на “БСП за Бъл­гария“ Крум Зар­ков и кан­дидати за общин­ски съвет­ници от мес­тна коалиция “БСП за Бъл­гария” в Русе. Пенчо Мил­ков сподели с присъс­т­ващите, че намерението да се кан­дидатира за кмет и вярата, че може да се справи с предиз­викател­с­т­вото дълго време са се офор­мяли в него.

Мил­ков пред­с­тави лис­тата с кан­дидати за общин­ски съвет­ници на мес­т­ната коалиция, като изтъкна, че е горд да води след себе си тол­кова дос­тойни хора. Той уточни, че половината от кан­дидатите в нея са жени, а четиридесет на сто са хора под 40 години, а в лис­тата има и 10 души от граж­дан­с­ката квота, които не са членове на политически пар­тии. “Тук съм, за да под­к­репя Пенчо Мил­ков. Да ви убедя, че промяната в Бъл­гария, промяната към един по-добър живот няма да дойте отвън. Тя ще дойде от вас. Затова гласът на всеки един от вас е изк­лючително важен”, заяви евродепутатът Елена Йон­чева. Тя добави, че промяна е въз­можна и важна, за да останат нашите деца и внуци в Бъл­гария. “Поз­навам  Пенчо Мил­ков  повече от 2 години. Работили сме заедно, изп­равяли сме се заедно в тежки битки срещу много силни съпер­ници, но въп­реки това той е устоявал. Той е човек, който не се страхува, човек, който зас­тава зад кауза и не жали сили докато не пос­тигне успех.  Аз съм убедена, че промяната в Русе ще дойде с него“, категорична бе Елена Йон­чева.

България

Икономика

Кредитирането за есенната сеитба се очаква след 10 август

Кредитирането за есен­ната сеитба се очаква след 10 август

През след­ващата сед­мица агроминис­тер­с­т­вото и фонд „Земеделие” ще бъдат готови да отпус­нат нис­колих­вени заеми за есен­ната сеитба, като тогава…

Прочети още:

Loading...

Култура

Русен­с­ката опера пред­с­тавя “Набуко“ на отк­рита сцена

Днес Русен­с­ката опера ще пред­с­тави спек­такъла “Набуко“ от Дж. Верди под отк­рито небе от 21.00 ч на площада пред Операта. На сцената ще изляз…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Loading...

Свят

Уволнили Христо Марашлиев заради „неправилно дишане“

Увол­нили Христо Мараш­лиев заради „неп­равилно дишане“

Директорът на школата Пауло Кардозо е една „португалска еднодневка“ на „Армията“, заяви бившият треньор на ЦСКА

Христо Мараш­лиев беше увол­нен…

Прочети още:

Loading...

Земеделие