Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Съб21092019

Брой 182, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76726 BGN ↓ 1 GBP = 2.20412 BGN ↓ 1 CHF = 1.78289 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Свят (2) Тръмп нарече Байдън “най-слабия в умствено отношение“

Тръмп нарече Байдън “най-слабия в умствено отношение“

Тръмп нарече Байдън “най-слабия в умствено отношение“

Президентът на САЩ Доналд Тръмп отправи нападки към един от водещите демократи, които се борят да се изправят срещу него на изборите следващата година, като заяви, че бившият вицепрезидент Джо Байдън е “най-слабият в умствено отношение“, предаде ДПА.

“Мисля, че предпочитам да се изправя срещу Байдън, отколкото срещу някой друг. Мисля, че той е най-слабият в умствено отношение. А аз обичам да се изправям срещу хора, които са умствено слаби. Мисля, че Джо е най-слабият тук“, каза Тръмп, преди да замине за важния за предизборната кампания щат Айова. Той обвини Байдън, че е имал погрешно разбиране за Китай през политическата си кариера и не е смятал азиатската страна за “водещ съперник“ на САЩ. Това показва, че битката за подхода към Китай може да се превърне в основен въпрос в кампанията за президентските избори в САЩ. Байдън от своя страна обвини Тръмп, че е опасност за демокрацията и “екзистенциална заплаха за Америка“.

Претендентът за номинацията на демократите разкритикува президента заради поведението му при честванията миналата седмица в Европа за годишнината от десанта в Нормандия, включително негов остър коментар в Туитър срещу американската певица и актриса Бет Мидлър. “Той намери време да се занимава с Бет Мидлър насред церемониите за Деня на десанта“, каза Байдън в реч в Айова.

България

Култура

Уди Алън пред „Фигаро”: Не се чувствам отлъчен!

Уди Алън пред „Фигаро”: Не се чувствам отлъчен!

Винаги съм бил романтик. Моят романтизъм е начин да виждам нещата - очарователен, изненадващ и ироничен. Докато реалността в най-добрия случ...

Прочети още:

Loading...

Спорт

Феновете на Реал бесни, искат “главата“ на Зидан

Реал (Мадрид) изигра поредния си слаб мач от началото на сезона, след като буквално бе отнесен от ПСЖ с 3:0 в Шампионската лига, като до...

Прочети още:

Loading...

Земеделие