Брой 99, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.77544 BGN ↓ 1 GBP = 2.17973 BGN ↓ 1 CHF = 1.83079 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Баварската машина счупи пореден рекорд

Баварската машина счупи пореден рекорд

Байерн постави пореден рекорд на Бундеслигата след успеха си с 2:0 като гост на Унион (Берлин) в мач от 26-ия кръг. Баварците станаха най-бързият отбор в историята на германския футболен елит, достигнал до актив от 50 реализирани гола. Бундеслигата беше първото от най-силните първенства в Европа, което рестартира след двумесечно прекъсване заради пандемията от коронавируса.

Освен това нападателят на Байерн Роберт Левандовски стана първият футболист, който през сезон 2019/20 достига до 40 гола. Срещу Унион той откри резултата малко преди края на първото полувреме с точно изпълнение на дузпа.

От друга страна вратарят Мануел Нойер може да се похвали, че има поне един мач без допуснат гол срещу всеки от 35-те отбора, срещу които е играл в Бундеслигата.

Германският шампион Байерн се завърна с победа в първия си мач след повече от два месеца пауза. В 40-ата минута Роберт Левандовски откри резултата след точно изпълнена дузпа, а Бенжамен Павар (80) затвърди превъзходството на гостите през целия мач и оформи крайния резултат.

С тази победа шампионът събра 58 точки и отново има четири аванс пред втория Борусия (Дортумнд). Унион остава 12-и с 30 точки.

Кьолн и Майнц 05 завършиха 2:2 в друг мач от кръга.

България

Икономика

Култура

Свят

Земеделие

Хлебарският бранш сипе хвалби за новия закон за храните

Според регистъра, който се води от Агенцията за безопасност на храните, около 680-700 обекта са регистрирани като хлебопроизводители. Според...