Брой 68, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.79913 BGN ↑ 1 GBP = 2.22385 BGN ↑ 1 CHF = 1.85264 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Монтана взе дербито с Хебър

Монтана взе дербито с Хебър

Отборът на Монтана спечели с 2:1 дербито с Хебър (Пазарджик) и запази комфортната си преднина пред преследвачите за третото място във Втора лига. Голмайсторът на “сините“ Атанас Илиев откри резултата в 15-ата минута, а в началото на втората част Сергей Георгиев удвои за тима на Мирослав Митев.

В 77-ата минута Октай Хамдиев върна едно попадение за гостите, но те нямаха сили да стигнат до изравняване. Така трите точки отидоха на сметката на клуба от “Огоста“. В следващия кръг Монтана гостува на ЦСКА 1948, а Хебър ще запише служебна победа срещу Поморие.

Отборът на ЦСКА 1948 отново излезе първи в класирането на Втора лига. “Червените“ надвиха с 1:0 Спартак (Варна) в Балчик и се изравниха по точки със Септември (София). Тимът на Йордан Юруков обаче е с мач повече спрямо момчетата на Милен Радуканов. Точен в мрежата на “соколите“ беше Даниел Младенов, който се разписа в 17-ата минута.

Столичани владееха инициативата през цялото време, но лошият терен им попречи в организирането на опасни атаки. В последната минута голмайсторът на ЦСКА 1948 Андон Гущеров можеше да направи 2:0, но нападателят пропусна дузпа.

Други резултати от 20-ия кръг: Пирин (Благоевград) - Септември (Сф) 1:4, Струмска слава - Черноморец (Балчик) 1:0, Локомотив (ГО) - Кариана 1:2 и Локомотив (Сф) - Ботев (Гълъбово) 2:0. Днес от 14 часа играят Спартак (Плевен) - Лудогорец II.

България

Икономика

Култура

Свят

Моряци на френския атомен самолетоносач “Шарл де Гол“са със симптоми на коронавирус

Около 40 моряци на борда на френския атомен самолетоносач “Шарл де Гол“ отскоро проявяват симптоми, съвместими с коронавируса, и са обект на...