Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Пон17022020

Брой 285, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.80394 BGN ↑ 1 GBP = 2.35053 BGN ↑ 1 CHF = 1.83801 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Сребърен медал за България на първенството в Рим

Сребърен медал за България на първенството в Рим

Сребърен медал за България на първенството в Рим

Малко не стигна на Даниел Александров за европейската титла

Даниел Александров постигна най-големия успех в спортната си кариера до момента. 28-годишният дупничанин спечели третия си медал от европейски първенства в борбата класически стил. След бронза в категория до 80 кг от Рига 2016 и същото отличие в категория до 82 кг от Каспийск 2018, Александров се окичи и със сребро от европейското първенство в Рим. Българинът загуби с 1:2 точки от Рафиг Хюсейнов (Азербайджан), който е сребърен медалист от световното първенство през миналата година.

Финалната среща започна равностойно, но азербайджанецът получи първата точка в срещата заради пасивност на нашия борец. Александров успя да удържи атаките на съперника си, когато беше поставен в партер. Дупничанинът започна втората част също с точка за пасивност на своя съперник. Последната точка в срещата отново беше в полза на Хюсейнов за пасивност на българина. В края на срещата Александров беше видимо уморен и силите му не стигнаха за нова атака, която да му донесе европейската титла.

Това е втори медал за България от континенталния форум в Рим. Преди това 18-годишният Едмонд Назарян стана европейски шампион в категория до 55 килограма в класическия стил в дебюта си на голям форум при мъжете.

По пътя към финала Александров започна с победа в калификациите над Михаел Вагнер от Австрия. Втория си успех постигна над унгареца Ласло Шабо с 5:1 точки. На четвъртфиналите Скейтъра се справи с 3:1 точки със Станислау Шафаренка от Беларус. В полуфиналите дупничанинът се наложи със 7:3 точки над германеца Ханес Вагнер.

Александров има и бронзов медал в категория до 80 килограма от Европейските игри в Баку през 2015 г.

“Нямам търпение да се прибера вкъщи и да прегърна дъщеричката си. Знам, че само това ще ме успокои. Всичко, което правех на тепиха го правех с желание, със сърце, заради нея беше всичко”, бяха първите думи на Александров.

“Удовлетворен съм, но съм и разочарован. Не можах да се подготвя много добре функционално. Не бях във формата, както знам, че мога да бъда. Почвам да преследвам мечтата си от утре, която е квота за Олимпиадата”, добави Скейтъра и подчерта, че се надява да стори това още на първата квалификация, която ще се проведе в Унгария.

“Среброто е кръв, пот и лишения. Далече от семейството, от приятелите, от близките. Килограми, режими. Като мине малко време, чак тогава го оценяваш. Като върна лентата назад съм мечтал само да отида на финал. Апетитът идва с яденето. Исках да стана европейски шампион. Не ми се получи, но се надявам този отгоре да има друго мнение за мен за бъдещето”, обобщи Даниел Александров.

България

Икономика

Култура

Свят

Земеделие

Овощари: На 60 см в земята няма влага

Овощари: На 60 см в земята няма влага

Фермерите са скептични дали добри пролетни дъждове ще успеят да компенсират зимната суша

На 60 см в земята няма влага, всичко е сухо и на кам...

Прочети още:

Loading...