Вестник Земя - първа страница

Пон17022020

Брой 285, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.80394 BGN ↑ 1 GBP = 2.35053 BGN ↑ 1 CHF = 1.83801 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Наполи постигна минимална победа като гост на Интер

Наполи постигна минимална победа като гост на Интер

Наполи постигна минимална, но ценна победа, като гост на Интер в първия 1/2-финален сблъсък между двата тима за Купата на Италия. Неаполитанците се наложиха с 1:0 на “Джузепе Меаца“ и гледат с оптимизъм към реванша на свой терен в началото на март. Домакините повече задържаха топката и по-често стигаха до голови положения, но без резултат. В същото време гостите се възползваха от един от малкото си шансове и успяха да отбележат до толкова важното попадение на чужд терен след точен изстрел на Фабиан Руис в 57-ата минута.

Лаутаро Мартинес, който бе наказан за двуоя с Милан, се завърна в атака за домакините. Той си партнира с Ромелу Лукаку. Стефано Сенси, Николо Барела и Марсело Брозович пък бяха ядрото в средата на терена.

В края на полувремето защитник на Интер игра с ръка в наказателното поле, но това стана напълно неволно след рикошет и съдията бе категоричен, че няма да отсъди дузпа, въпреки протестите на гостите. В 66-ата минута в игра за Интер се появи Кристиан Ериксен и това веднага се усети. Датчанинът стигна до голова възможност в 72-ата минута, когато отправи мощен изстрел, който не бе никак далеч от целта. В 90-ата минута Бираги от домакините опита да си изпроси дузпа, падайки в наказателното поле, но реферът даде знак, че нарушение няма.

В крайна сметка усилията на “нерадзурите“ да стигнат поне до равенство не дадоха резултат и победата отиде на сметката на Наполи, който ще има леко предимство преди реванша на “Сан Паоло“. Освен това Интер допусна първата си загуба във всички турнири от 10 декември 2019 година насам, когато бе надигран от Барселона (1:2) в Шампионската лига.

Интер гостува на Лудогорец в Разград на 20 февруари в първи 1/16-финал от Лига Европа.