Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет28052020

Брой 98, Година XXXI

Валута: 1 USD = 1.77948 BGN ↓ 1 GBP = 2.18297 BGN ↓ 1 CHF = 1.83216 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Алберт Попов: Искам добър резултат и във Венген

Алберт Попов: Искам добър резултат и във Венген

Алберт Попов: Искам добър резултат и във Венген

Алберт Попов зае 13-о място в слалома от Световната купа по ски-алпийски дисциплини в швейцарския зимен център Аделбоден. Българският скиор направи отлично спускане във втория манш и финишира трети. “Много съм доволен - специално от втория си резултат. Първият манш беше нареден трудно за моя стил. Но втория манш вратите бяха на по-късо разстояния и мисля, че това беше моето трасе. Програмата е много тежка - или караме ски, или пътуваме, но в крайна сметка всички излизат на старта и трябва да покажат най-доброто от себе си, така че стискаме зъби и продължаваме напред”, заяви Попов.

„Искам да направя два силни манша, за да мога да се придвижа възможно най-напред в класирането. Мисля, че карането ми е на ниво, просто трябва да повярвам още малко в себе си, да пусна ските и ще стане. Във Венген е доста подходящо за мен - през миналия сезон изхвърчах на десетата врата и нямах възможност да стигна до финала. Но мисля, че е трасе като за мен - тежко, стръмно, ледено, и се надявам, че ще има добро класиране”, сподели българският алпиец от Аделбоден.

България

Икономика

Култура

Соня Йончева и Красимира Стоянова в сезона на Виенската държавна опера

Първата премиера на Винската държавна опера за новия сезон е на 7 септември, а заглавието е „ Мадам Бътерфлай “ от Джакомо Пучини. Досегашна...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие