Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Вт15102019

Брой 199, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.77303 BGN ↑ 1 GBP = 2.22296 BGN ↓ 1 CHF = 1.78078 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Славия иска да играе срещу „сините” на своя стадион

Славия иска да играе срещу „сините” на своя стадион

Славия иска да играе срещу „сините” на своя стадион

Полицията и БФС държат най-старото столично дерби да е на „Васил Левски, за да се застраховат срещу евентуални безредици

Президентът на Славия Венцеслав Стефанов настоява двубоят от 10-ия кръг в efbet Лига между „белите” и Левски, който е в събота от 20 часа, да се играе на стадиона в квартал „Овча купел. “Ние настояваме да си играем у дома. Стадионът ни отговаря на всички изисквания. Провеждат се международни мачове на младежкия национален отбор. Какво ме интересува мен, че агитките на Левски се биели. Да си се оправят. Аз какъв съм? Да не съм бавачка или охрана. Натискат мачът да се играе на “Васил Левски”. Ние протестираме и не искаме. За какво правихме ремонт? Съоръжението ни е взело лиценз и от УЕФА. Има си правилник, отговаряме на него и мачът трябва да си е на стадион “Славия”. Играхме с ЦСКА в “Овча купел”, проблем имаше ли? За да не се бият агитките на Левски, аз трябва да платя 20 000 лева наем за националния стадион. Да не съм Майка Тереза”, коментира Венци Стефанов.

Ръководството на Левски отхвърли твърдението, че клубът не е искал да гостува на Славия в квартал “Овча купел“. “Сините“ заявиха пред Sportal.bg, че никой не ги е питал къде да се провежда въпросната среща с “белите“. “Футболен клуб Левски не е говорил с никого. Изнесената информация, че предпочитаме мачът със Славия да се играе на “Васил Левски“, не отговаря на истината. Никой не ни е питал и ние не сме искали двубоят да се мести“, казаха от “Герена“.

Любопитно е, че подобен казус с Левски се получава за втори път през този сезон. Гостуването на “сините“ на Царско село също беше преместено на националния стадион, под претекст, че такова е желанието на клуба от “Герена“. Вероятно всички тези “хватки“ са дело на полицията и Българския футболен съюз, които искат да се презастраховат срещу евентуални безредици сред феновете.

България

Икономика

Култура

Свят

Земеделие

Вълци тормозят цяло село, нападат овце, кози...

Вълци тормозят цяло село, нападат овце, кози...

Вълци тормозят жителите на село Раздол, община Струмяни. Почти всеки ден хищниците нападат домашните животни, а местните хора не могат да се...

Прочети още:

Loading...