Брой 182, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76726 BGN ↓ 1 GBP = 2.20412 BGN ↓ 1 CHF = 1.78289 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) България и Русия завършиха 0:0 в София

България и Русия завършиха 0:0 в София

България и Русия завършиха 0:0 в среща от група 5 на европейските квалификации по футбол за младежи до 21 години. Двубоят се игра на стадион “Славия“ в София. Играта през първото полувреме беше равностойна, въпреки че гостите владееха повече топката. Двата съперника стигнаха до няколко добри ситуации, но не бяха достатъчно прецизни в завършващата фаза. Домакините пропуснаха най-чистото положение до почивката в 37-ата минута, когато Калоян Кръстев преодоля защитника Игор Дивеев и излезе сам срещу Александър Максименко, но ударът на българския нападател беше блокиран от вратаря на Русия.

Гостите имаха предимство през второто полувреме, като в 53-ата минута Дивеев прати топката в мрежата на България, но попадението не беше зачетено от главния рефер Урс Шнидер (Швейцария), заради нарушение в атака срещу вратаря Даниел Наумов.

В 82-ата минута Николай Рассказов направи пропуска, след като от добра позиция засече над гредата, а пет минути по-късно гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Иван Игнатиев.

Полша победи Естония с 4:0, а Сърбия и Латвия завършиха 1:1 в другите две срещи от втория кръг в група 5.