Вестник Земя - първа страница

Нед22092019

Брой 182, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76726 BGN ↓ 1 GBP = 2.20412 BGN ↓ 1 CHF = 1.78289 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Нови подаръци и голове в края провалиха българите в Дъблин

Нови подаръци и голове в края провалиха българите в Дъблин

Родните национали запазват шансове да се промъкнат до финалите на Евро 2020

Националният отбор на България записа поражение с 1:3 от Ейре в контрола, играна на “Авива Стейдиъм“ в Дъблин. Тимът на Красимир Балъков беше изцяло променен, като не заслужаваше поражение, но отново подари няколко гола на противника, както беше на “Уембли“. Така отборът записа четвърто поредно поражение под ръководството на Бала и девети пореден мач без успех. Алан Браун беше точен в 56-ата минута, след като се възползва от грешка на вратаря Христо Иванов. Ивелин Попов изравни от дузпа в 67-ата минута. Кевин Лонг с глава в 82-ата минута върна преднината на домакините, а Иванов отново допусна грешка. Джеймс Колинс в 86-ата минута също се разписаза крайното 3:1. “Трикольорите“ останаха без победа и след шестата си среща в Дъблин, където вече имат три поражения и три равенства.

Селекционерът Красимир Балъков бе направил девет промени в стартовите 11 от евроквалификацията с Англия на “Уембли“, завършила 0:4. Бала пусна двама пълни дебютанти от първата минута – вратарят Христо Иванов и Георги Пашов, а дебютиралият в Лондон Даниел Младенов също за първи път стартира от първата минута с националната фланелка. Само Антон Недялков и Кристиян Малинов отново започнаха от първата минута, като защитникът на Лудогорец за първи път беше капитан на националния отбор.

Пред 37-годишния вратар Иванов в защита действаха Пашов, Кристиян Димитров, Недялков, който бе преместен в центъра на отбраната, и Иван Горанов. Централен защитник играеше и Симеон Славчев. Халфовете бяха Кристиян Малинов, Георги Миланов, който се завърна в тима след дълга пауза, докато Николай Димитров - Хичо и Даниел Младенов бяха на двата фланга, а Божидар Краев водеше атаката.

Селекционерът на домакините Мик Маккарти направи 10 промени от мача с Швейцария преди пет дни на същия този стадион. Единствено халфът Конър Хурихейн започна, но този път играчът на Астън Вила играеше ляв защитник.

Добрата новина за българския тим е, че отборът има шанс да стигне до еврофиналите по друг път и той минава през Лигата на нациите. При определено стечение на обстоятелствата (ако Финландия или Норвегия се класират директно за европейското), “лъвовете“ може да получат шанс да играят в баража за Евро 2020. Самият Красимир Балъков призна, че се надява именно на тази възможност и вече ще работи с отбора с мисъл за евентуалното участие там.

Лошата новина за националния селекционер е, че той записа антирекорд и стана първият треньор в историята, който дебютира начело на България с четири поредни загуби. Под ръководство на Балъков вече допуснахме поражения от Чехия (1:2), Косово (2:3), Англия (0:4) и Ейре (1:3). Сега предстои гостуване на Черна гора на 11 октомври, след което домакинства на Англия на 14 октомври и Чехия на 17 октомври в последните мачове от квалификациите.