Вестник Земя - първа страница

Нед22092019

Брой 182, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76726 BGN ↓ 1 GBP = 2.20412 BGN ↓ 1 CHF = 1.78289 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Перу отмъсти на Бразилия за финала на Копа Америка

Перу отмъсти на Бразилия за финала на Копа Америка

Луис Абрам вкара първия си гол за победата, с която Перу сложи край на серията на Бразилия от 17 поредни мача без поражение и си отмъсти за загубата с 1:3 на финала на Копа Америка на 7 юли. Перуанците постигнаха втория си успех над „селесао“ за последните 21 срещи, след като пет минути преди края Абрам се разписа с глава. Попадението на 23-годишния бранител, който играе за аржентинския Велес Сарсфилд, шокира бразилския състав, в който като титуляри излязоха Филипе Коутиньо и Роберто Фирмино, а като резерви на терена се появиха Неймар, Винисус и Фабиньо. Тримата опитаха да променят резултата пред 32 287 зрители на „Мемориал Колизеум“ в Лос Анджелис, но без успех.

За Перу това едва петата победа в историята за 47 мача срещу Бразилия.

Аржентина разби Мексико с 4:0 в друга контрола, а голямата звезда на мача беше нападателят на Интер Лаутаро Мартинес (17, 21, 39), който завърши с хеттрик. Всичките попадения на срещата, играна в Сан Антонио (САЩ), паднаха през първото полувреме. Представянето на Мартинес позволи на аржентинците да забравят отсъствието на наказания Лионел Меси. Освен трите си попадения срещу „ацтеките“, 22-годишният нападател спечели и дузпа, реализирана от Леандро Паредес в 30-ата минута.

Така Аржентина завърши с победа турнето си в САЩ, след като преди дни направи нулево равенство с Чили в Лос Анджелис, а сега записа убедителен успех над шампиона на Северна Америка Мексико в Сан Антонио.