Брой 182, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76726 BGN ↓ 1 GBP = 2.20412 BGN ↓ 1 CHF = 1.78289 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) ЦСКА прати Левски на бараж и мечтае за титлата

ЦСКА прати Левски на бараж и мечтае за титлата

Ако Господ реши, ще станем шампиони - докато има шанс, вярваме, заяви треньорът на „армейците” Добри Митов

Отборът на ЦСКА победи Левски и продължава да мечтае за титлата на България. “Червените“ надвиха с 2:0 “сините“ в дербито от предпоследния кръг на Първа лига, като останаха само на точка от лидера и шампион - Лудогорец. Попаденията паднаха след две статични положения, а голмайсторите бяха Тиаго Родригес и Евандро. Нуно Рейш от Левски получи червен картон в 84-ата минута.

В 55-ата минута Малинов проби отляво и центрира, а топката се отби в лявата ръка на Унтонджи, който се опита да прибере ръката си до тялото, но въпреки това игра с нея. Драгомир Драганов остана безмълвен, въпреки сериозните протести на играчите с червени фланелки.

Наставникът на ЦСКА Добромир Митов заяви след дербито, че отборът му е подобрил представянето си в през второто полувреме и това се е оказало решаващо за успеха. “Изпитвахме леки затруднения в началото на мача, но на полувремето го отчетохме и си казахме да бъдем по-спокойни. Излязохме коренно променени. Ние си гледахме нашия мач, защото това е най-голямото дерби на България и не се интересувахме какво се случва в двубоя на Лудогорец. Докато има шанс, вярваме и ако Господ реши, можем да станем шампиони. Много важно беше да запазим вратата си суха, а напред винаги има шанс да отбележиш гол. Трябва и да си ефективен, разбира се, а не само да създаваш ситуации. В последния мач трябва да излезем пред нашата публика и да го спечелим. Дали Бодуров ще играе? Трудна работа”, каза Митов.

Старши треньорът на Левски Георги Тодоров бе разочарован от загубата. “Две статични положения решиха мача. Други ситуации пред нашата врата не са имали. Доволен съм от футболистите, постараха се въпреки голямата умора. Допуснахме и някои слабости и ще направим анализи. Честитя победата на ЦСКА и гледаме към следващия двубой. Второто полувреме имаше умората, но през първото имаше хубави неща. Не сме имали за задача да пазим нещо”, каза Тодоров.

Така 90 минути преди края на сезона ЦСКА ще трябва да победи “канарчетата“, които се превърнаха в черна котка за тях през тази пролет, след което да се надяват на грешна стъпка на шампионите на “Лудогорец Арена“, за да детронират състава на Стойчо Стоев.

Левски пък остана трети с 66 точки, като ще играе за трета поредна година бараж за класиране в Лига Европа, който ще се състои на 28 май на стадион “Георги Аспарухов“, а противникът ще бъде Славия или Етър. Първата среща завърши 1:0 за „белите”, а реваншът е днес във Велико Търново.