Вестник Земя - първа страница

Пон17062019

Брой 113, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.7362 BGN ↑ 1 GBP = 2.19527 BGN ↓ 1 CHF = 1.74456 BGN ↓
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Катрин Тасева извоюва 3 сребърни отличия от турнира за Световната купа в София

Катрин Тасева извоюва 3 сребърни отличия от турнира за Световната купа в София

Медалът в многобоя ми даде спокойствие, заяви българската гимнастичка

Катрин Тасева извоюва три сребърни медала в надпреварата на отделните уреди на Световната купа по художествена гимнастика в София. Нашата представителка бе оценена с 19. 400 на лента, което й донесе сребърното отличие. Преди това възпитаничката на Бранимира Маркова завоюва второ място и във финалите на топка и бухалки, а в събота се окичи и с бронза в многобоя.

След състезанието Тасева заяви, че заедно с Невяна Владинова и Боряна Калейн имат възможност да се борят за златните медали на всяко състезание. “И трите сме способни да се борим за златните медали не само на отделните уреди, но и в многобоя - затова тренираме и затова се борим. Мисля, че съдиите оценяваха реално цялото състезание. Днес излязох да изиграя съчетанията си така както съм ги работила. Този медал в многобоя ми даде едно леко спокойствие, отдъхнах си малко, защото беше наистина голяма битка. Днес бях по-освободена да си покажа съчетанията и резултатът беше положителен. Аз искам на всичко да печеля медали, ако може да са златни, затова тренирам“, каза Тасева.

Златото на лента грабна Александра Солдатова от Русия с оценка от 19.700, а трета остана Линой Ашрам от Израел с 19.150.

В надпреварата с топка победителка стана Екатерина Селезньова от Русия, която получи 20.700 и това й гарантира златото. Другата българка Невяна Владинова получи 19.100 и остана шеста, след като допусна някои неточности в своето изпълнение. Трета оценка и бронза във финала на този уред получи Линой Ашрам от Израел, която малко по-рано взе злато на обръч.

Линой Ашрам стигна до втория си златен медал във финалите на отделните уреди. Втората от многобоя беше безапелационна на бухалки и си осигури първото място с 20.900 точки. Шампионката в многобоя Александра Солдатова се нареди трета с 20.050

Българският ансамбъл по художествена гимнастика завърши със сребърен медал участието си на Световната купа по художествена гимнастика в София. Възпитаничките на Весела Димитрова в състав Симона Дянкова, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова и Лаура Траатс допуснаха грешка в съчетанието си с три обръча и два чифта бухалки и с оценка от 24.050 точки (15.900 за трудност) се наредиха втори.

Шампионки в това съчетание с отлична игра станаха украинките, които заслужиха оценка от 24.100 точки. Бронзовото отличие на обръчи и бухалки грабна ансамбълът на Япония с 23.600 точки.

Във финала с пет топки българските момичета допуснаха груба грешка (изпускане на уред) и заеха шестата позиция с 21.050 точки. Те подадоха контестация за оценката си, но тя не беше уважена. Златните медали на пет топки извоюваха грациите на Беларус с 23.600 точки. Среброто заслужиха третите в многобоя Япония с 23.250 точки, а на трето място се нареди ансамбълът на Русия с 23.150 точки.