Брой 181, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66185 BGN1 GBP = 2.20773 BGN1 CHF = 1.72899 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Барселона спечели баскетболното „Ел Класико“

Барселона спечели баскетболното „Ел Класико“

Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, записа категорична победа в срещата си от XXII кръг на испанското първенство, след като се наложи над вечния си съперник Реал (Мадрид) с 94:72. Везенков се включи в двубоя от резервната скамейка, като престоя на терена общо 9:10 минути и записа на сметката си 2 точки и 1 борба. Баскетболистите на Светислав Пешич изиграха отлично първо полувреме, което им подсигури комфортна преднина на почивката – 45:29. Всичко в този мач до голяма степен приключи в третата четвърт, когато каталунците достигнаха до 26 точки преднина, като комфортната разлика се запази до последния съдийски сигнал – 94:72 в полза на Барселона.