Валута: 1 USD = 1.67208 BGN1 GBP = 2.15175 BGN1 CHF = 1.72914 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Ботев (Пд) грабна Суперкупата

Ботев (Пд) грабна Суперкупата

„Жълто-черните” победиха шампионите от Разград в драматичен финал с дузпиr

Ботев (Пловдив) спечели Суперкупата на България за 2017 година. На финала „жълто-черните” победиха с 6:5 след дузпи Лудогорец (1:1 в редовното време). В антигерой за шампионите от Разград при дузпите се превърна Марселиньо. Бразилецът единствен изпусна от бялата точка, докато “канарчетата“ бяха безпогрешни. В редовното време Тодор Неделев откри резултата за Ботев в 16-ата минута, а Вандерсон изравни в 48-ата.

Това е втори финал в рамките на няколко месеца, в който Ботев побеждава Лудогорец след този за Купата на България през пролетта. Това е първа Суперкупа на България за пловдивчани.

Треньорът на Ботев (Пд) Николай Киров очаквано изрази огромното си задоволство след спечелената първа в историята на клуба Суперкупа на България. “Получи се динамичен двубой, в който не липсваха положения и пред двете врати. Хубаво е, че спечелихме тази Купа, защото досега не го бяхме правили. Този трофей липсваше в нашата витрина и нека хората се радват. Лудогорец е много класен отбор и започнаха да играят след 30-ата минута. Трябваше да уплътним средата на терена. Не сме тренирали специално дузпи, но преди мачовете за Лига Европа го правехме“, сподели Киров след успеха.

Президентът на Ботев Ангел Палийски призна, че клубната управа е взела решение да инвестира парите от участието в Лига Европа в строежа на стадион „Христо Ботев“. Футболният шеф обеща и премии за играчите, извоювали историческата за Ботев Суперкупа.