Валута: 1 USD = 1.7342 BGN1 GBP = 2.21323 BGN1 CHF = 1.79714 BGN
Back Вие сте тук:Начало Спорт (2) Българин блести за Реал (Мадрид)

Българин блести за Реал (Мадрид)

14-годишният Константин Костадинов с приз за MVP на финалния турнир в Испания

Българският талант Константин Костадинов изведе Реал (Мадрид) до титлата на Испания за 14-годишни и беше избран за MVP (най-полезен играч) на финалния турнир. В мача за златото “белия балет“ победи с 80:72 Ховентут, а юношата на Делфин (Бургас) бе най-резултатен с 22 точки, като хвана и 13 борби. За 33 минути на паркета Костадинов записа още 3 откраднати топки и 2 асистенции.

По пътя си към третата поредна титла за тази възраст Реал победи Барселона (85:74), ЕМ Пиелагос (75:44) и Уникаха (68:56) в груповата фаза, а в елиминациите се справи с КБ Ел Пало (100:50), Бетис (99:61) и отново Барселона (75:60), като във всичките си седем мача записа изключително висока резултатност — средно по 83,1 точки на двубой.

Това е втори трофей за Константин Костадинов още в дебютния му сезон с екипа на Реал (Мадрид). По-рано през годината той изведе тима до Миникопа Ендеса — Купата на краля за подрастващи, където също бе избран за най-полезен в турнира.

В същото време мъжкият баскетболен тим на Валенсия стана шампион на Испания за първи път в историята си след победа с 87:76 над Реал (Мадрид) в четвъртия финален плейоф. Така с общ резултат в серията 31 успеха „прилепите” грабнаха титлата.

Сито Алонсо пък е новият треньор на българския баскетболен национал Александър Везенков в испанския тим Барселона. 41-годишният специалист имаше договор с Баскония до лятото на 2018 година, но каталунците няма да плащат неустойка.

Контрактът на Алонсо с Барса е за два сезона до лятото на 2019 година с опция за продължаване с още една година. Това ще е петият отбор на специалиста в испанския елит след каталунския Ховентут Бадалона и баските Гипускоа Баскет, Билбао Баскет и Баскония. През 2012 година той е избран за най-добър наставник в Испания, след като извежда Гипускоа до петото място.

Досега Александър Везенков работи в Барселона с Шави Паскуал, който понастоящем води Панатинайкос, и Йоргос Барцокас, който бе уволнен преди дни.