Вестник Земя

Коопмедия                      ЦКС
                      НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Сря21082019

Брой 161, Година XXX

Валута: 1 USD = 1.76583 BGN ↑ 1 GBP = 2.13465 BGN ↓ 1 CHF = 1.80095 BGN ↑
Back Вие сте тук:Начало България (2) Кметът на Войводиново: Някой им е дал съвет да се върнат

Кметът на Войводиново: Някой им е дал съвет да се върнат

Кметът на Войводиново: Някой им е дал съвет да се върнат

След възникналото напрежение в събота, когато жители на ромската махала във Войводиново опитаха да се върнат в домовете си, кметът на селото коментира, че към момента ситуацията е спокойна. Действията на ромите доведе до недоволството на местните и те излязоха на спонтанен протест. В момента нямат право да се върнат, къщите са необитаеми – няма вода, няма ток, заяви кметът на Войводиново Димитър Тосев по „Нова телевизия”. По думите му, станалото е с цел провокация. Според мен ситуацията е по-различна. Някой им е дал съвет да се върнат, за мен е провокация, за да видят какво ще се случи, коментира Тосев и допълни, че не вярва да има връзка между станалото и новата концепция за интегриране на ромите. В събота със семействата, които се опитаха да се върнат, е имало представители на правозащитни организации. Бяха двама, единият се представи, че е от Хелзинкския комитет, но не ми показа документ, обясни кметът. В момента в селото незаконните къщи са 17. Тяхното събаряне най-вероятно ще започне през март, заяви Димитър Тосев. Той допълни още, че местните във Войводиново няма да допуснат обитателите на ромската махала да се върнат отново.

България

Икономика

7 компании искат да участват като стратегически инвеститор в АЕЦ „Белене”

7 компании искат да участват като стратегически инвеститор в АЕЦ „Белене”

Общо 13 са кандидатите, заявили намерение за участие в конкурса за втора атомна централа

Общо 13 компании са заявили желание да участват в ко...

Прочети още:

Loading...

Култура

Спорт

Божидар Чорбаджийски ще играе под наем в румънския Стяуа

Божидар Чорбаджийски ще играе под наем в румънския Стяуа

Централният бранител на ЦСКА вече е в Букурещ

Централният защитник Божидар Чорбаджийски кацна на летището в Букурещ и директно се отправи към...

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие