Вестник Земя

Коопмедия            ЦКС
НАЦИОНАЛЕН КООПЕРАТИВЕН ВСЕКИДНЕВНИК

Вестник Земя - първа страница

Чет19102017

Брой 202, Година XXVII

Валута: 1 USD = 1.66326 BGN1 GBP = 2.19391 BGN1 CHF = 1.70013 BGN
Back Вие сте тук:Начало България (2) Бизнесменът Йовков се отказва от мераците си за строителство в Копривщица

Бизнесменът Йовков се отказва от мераците си за строителство в Копривщица

Бизнесменът Йовков се отказва от мераците си за строителство в Копривщица

Бизнесменът Радослав Йовков, чиито апетити за строеж в града-музей Копривщица предизвикаха огромно недоволство сред българите, обяви, че замразява проектите си, докато „обществото узрее“. Това обяви самият той в ефира на БТВ. Според него е била скъсана комуникацията между кмет и общински съветници. По думите му в решението на общинския съвет никъде не пишело за смяна на статут. „Аз не искам нищо да отпада. Никъде не съм споменал Копривщица да е нещо друго освен защитен град и то с най-висока степен, защото това, което се предлага да бъде, е с по-висока степен на защитеност от сегашното“, коментира бизнесменът и добави, че никога не бил искал да строи в централната градска част. Относно това, че в града го наричат феодал, Йовков заяви: “Няма човек, който да работи в малък град и да не е феодал. Там имам къщи, хотел, козеферма, фабрика за пелети и съм построил много неща, от които се гордея“.

България

Икономика

Култура

Творчеството на тандема Кънчев-Пуева показват в Арте

Творчеството на тандема Кънчев-Пуева показват в Арте

Изложба живопис на Кънчо Кънев, с почетното участие на Маргарита Пуева, се открива на 20 октомври в галрия Арте.

През годините галерията няко…

Прочети още:

Loading...

Спорт

Двубоят между Пулев и Джошуа пропадна

Двубоят между Пулев и Джошуа пропадна

Контузия вади от строя българския боксьор минимум за три месеца

Мач за световната титла по бокс между Кубрат Пулев и Антъни Джошуа на 28 окто…

Прочети още:

Loading...

Свят

Земеделие

Циганска тълпа преби трима горски край Баня

Циганска тълпа преби трима горски край Баня

Стражарите извършвали инспекция по устието на река Стряма, когато заварили каруци с роми да секат незаконно дървета

Горски служители от Хисар…

Прочети още:

Loading...